פנאי >

כך תראה החקלאות בעתיד? זה תלוי

שדה ענק תלוי אנכית יעמוד במרכז הביתן הישראלי בתערוכת אקספו הבינלאומית במילאנו שתפתח במאי 2015

מאז 1851 נערכת אחת ל-5 שנים אקספו expo התערוכה הבינלאומית הגדולה בעולם. את האירוע שהתקיים לראשונה בקריסטל פאלאס בלונדון, תארח במאי - אוקטובר 2015 מילנו וצפויים לצפות בו כ-20 מיליון מבקרים. נושא התערוכה הפעם יהיה ´´Feeding The Planet: Energy for Life - המדינות המשתתפות אמורות להציג את תרומתן להתמודדות עם אתגר הביטחון התזונתי בעולם.


משרד האדריכלים קנפו-כלימור שנבחר לעיצוב הביתן הישראלי העניק לו את הכותרת The Fields of Tomorrow´´, כאשר האלמנט המרכזי בו יהיה שדה ענק התלוי אנכית כשלט חוצות.


שטח השדה הוורטיקלי כ-800 מ"ר המורכבים כפסיפס של גידולים שונים, בעיקר של דגנים. האריחים המודולאריים שעליהם נשתל השדה, עשויים פלסטיק ומורכבים על גבי קונסטרוקציית מתכת, מחולקים לתאי שתילה בגודל 6 X 15 ס"מ. הצמחים יישתלו בצפיפות שאמורה למנוע צמיחה של עשבים שוטים. ההשקייה תתבצע על ידי מערכת בקרה ממוחשבת וכמובן טפטפות - אחת ההמצאות הישראליות החשובות.קיר עגבניות שרי מראה הקיר בלילה


שינוי צבע השדה בהתאם להתקדמות העונה


בהעמדתו האנכית של השדה מועבר מסר אקולוגי: זוהי דרך חדשנית לייצר ולהכפיל קרקעות לצרכי בטחון תזונתי במדינה קטנה וצפופה, כולל באזורים אורבניים הזקוקים לריאות ירוקות.


מכיוון שהתערוכה תימשך חצי שנה, שינוי צבע ומרקם של הגידולים יתרחשו אל מול עיני המבקרים לאורך חודשי התערוכה. לצד השדה הוורטיקלי יוצב מסך LED ענק, שעליו יוצגו סרטונים המתארים את הטכנולוגיות החקלאיות החדשניות שאפשרו את השדה התלוי על כל מרכיביו. הביתן הישראלי ימוקם בצומת מרכזי של האקספו, כך שגם מי שלא ייכנס אליו יראה תמיד מרחוק את השדה הענק התלוי.


מתחם הביתן יכיל גם מרכז מבקרים דו-קומתי ששטחו 1,000 מ"ר, כולו יורכב מחומרים ממוחזרים 100%, בהתאם לתקנות אדריכלות ירוקה. בתוך המבנה יוצג סיפור התפתחות החקלאות הישראלית, עם סקירה היסטורית מאז תקופת המקרא, דרך ההתיישבות הציונית ועד היום. חלק ניכר מהתצוגה ידגיש חידושים טכנולוגיים פורצי דרך שהמדינה ייצאה לאורך השנים.
20 מליון האורחים שצפויים לבקר בתערוכה יצפו בביתנים של 144 מדינות.

Expo 2015 תפתח ב-1 במאי 2015 ותסתיים ב-31 באוקטובר.

התערוכה תשתרע על פני כ-1100 דונם (מוקפים אגם מלאכותי) באזור של הערים Rho ו-Pero כ-25 דקות נסיעה צפונית ממילנו. 


כל ההדמיות בכתבה: 3dvision הדמיות ממוחשבות

קבוצת סיון - מיתוג | מיתוג באינטרנט