פיננסי >

צוק איתן: 4 פעולות הכרחיות לקבלת פיצוי ראוי

ניסיון העבר מלמד כי הפיצוי של מס רכוש לחקלאים לא תמיד הולם את הנזק. אז מה ניתן לעשות כדי שהתרחיש לא יחזור על עצמו? על כך בכתבה הבאה

חקלאים ונפגעתם במבצע "צוק איתן"? כיצד תבטיחו כי תקבלו את הפיצוי המגיע לכם בגין נזקי העימות?


ביקשנו מעו"ד חגית ויינשטוק, ממשרד עורכי הדין ויינשטוק זהבי, מומחית לנזקי חקלאות ומס רכוש המייצגת חקלאים בעניינים אלה מזה כעשור, להשיא עצות שיקלו עליכם את התהליך ויאפשרו לקבל את מלוא הפיצוי.


"מניסיוננו בעבר, הפיצוי של מס רכוש כמעט לא מכסה את הנזקים האמיתיים" היא אומרת "כדי שניתן יהיה לנהל איתם דיון ענייני ולדרוש יותר צריך להגיע אליהם מוכנים".


אלה הדברים שמומלץ לעשות מבעוד מועד:  


1. תעדו את הנזק בזמן אמת - הזמינו כבר עכשיו שמאי המתמחה בענייני מס רכוש בחקלאות לאמוד את הנזקים שנגרמו לכם. ככל שתשתהו, כך יקשה עליו לראות את התמונה המלאה.


2. הזמינו שמאי מטעמכם - אל תסתפקו בשמאי של מס רכוש אשר עלול לקבוע הערכת נזק נמוכה מהמצופה. רק אם תהיה בידיכם הערכת שמאי אחרת ניתן יהיה לדרוש יותר.


3. שלחו למס רכוש כבר עכשיו הערכת נזק ראשונית - בקשו ממשרד עורכי הדין המטפל בכם לפעול במהירות ולשלוח הערכת נזק היום. שיהוי ופניה מאוחרת תהווה בסיס לטענה כי הנזקים לא שיבשו את עבודתכם.


4. פעלו כדי לצמצם את הנזקים ותעדו זאת - אנשי מס רכוש ירצו לראות כי עשיתם ככל הניתן לצמצום הנזקים ושדרישתכם אינה מופרזת.


אז מה עושים?  


צאו לעבודה ככל שהדבר מתאפשר ומותר על פי הנחיות הצבא; אם העובדים מסרבים לעבוד עקב המצב הביטחוני, בקשו מהם הצהרה בכתב בעניין; אם בשל המצב נתקעתם עם תוצרת המיועדת ליצוא, נסו לשווקה בשוק המקומי בכל מקרה, משום שתוצרת חקלאית מתכלה, פעלו במהירות כדי שהאשמה בנזק לא תיפול עליכם.  

קבוצת סיון - מיתוג | מיתוג באינטרנט