טכנולוגי >

חזאי בכיס: כך תהפכו את הטלפון לתחנה מטאורולוגית

מכשיר חדש בגודל אוזניה יהפוך את הסמרטפון שלכם לתחנה מטאורולוגית. כמה הוא עולה, והאם הוא משתלם? ענבל אלעד בדקה

גם אתם מרימים אצבע לאוויר בניסיון להבין לאן נושבת הרוח? מעכשיו תוכלו להרים את הסמרטפון ולהשיג את כל הנתונים בדיוק שוויצרי.


חברת אגרולן ממושב נוב החלה לשווק את מכשיר - Windoo3 - גדג´ט מתכתי קטן שמתחבר לשקע האודיו של הטלפון הנייד ומודד בזמן אמת מהירות רוח, כיוון רוח, טמפרטורה, לחות יחסית, ואפילו לחץ ברומטרי. כל הנתונים משודרים לאפליקציה (חינמית) כך שאפשר לשתף אותם במייל וברשתות חברתיות.


איך זה עובד

מחברים את המכשיר לסמרטפון דרך כניסת האודיו, כמו אוזניה. החיישנים שבו עושים שימוש בשידור האודיו להעברת האינפורמציה לאינטרנט. אפליקציה שמתקינים חינם מאפשרת להקליט ולשמור את המידע, או לשתפו בזמן אמת במייל, פייסבוק, וטוויטר.
האם אפשר לסמוך עליו?

רמת דיוק הנתונים- 2% סטייה בלבד במד הרוח, 0.3 מעלות סטייה במד הטמפרטורה, 4.5% סטייה במד לחות.


בקרוב תלבשו את זה

על פי טרנדים בשוק הטכנולוגיה ניתןלהעריך שגרסאות מתקדמות של המכשיר לא יחייבו את חיבורו הפיזי לסמרטפון אלא יעבדו דרך WI-FI.

בנוסף, ברוח מגמת המחשוב הלביש – כיום המכשיר נישא בנרתיק ורצועה שמתחברת למחזיק מפתחות - ייתכן שאלמנט זה יוחלף בצמיד שיהפוך את המכשיר לתחנה מטאורולוגית לבישה.


איפה קונים אותו

Windoo 3 מיובא משווייץ, שם הוא מיוצר על ידי חברת JDC לצד מכשירי מדידה אחרים. משווקת אותו בישראל חברת אגרולן ממושב נוב שברמת הגולן. אפשר לקנות אותו באמצעות אתר האינטרנט שלה. בנוסף, אגרולן משווקת את מוצריה גם דרך נקודות מכירה ברחבי הארץ במשתלות וכן במשביר לחקלאי. מי שמעוניין ולהתרשם מהמכשיר ולדבר עם צוות אגרולן יוכל לפגוש אותם גם בתערוכות חקלאיות.


כמה זה עולה?

732 ₪.


מתחרים

בניגוד למכשירי כיס אחרים ששווקו עד כה, מכשיר זה מתחבר לכל סמרטפון ומנצל את יכולות המחשוב שלו. האפליקציה החינמית אמנם באנגלית, אך היא ידידותית וקלה להבנה.


השורה תחתונה

באופן כללי, מדובר במוצר באיכות גבוהה, מתוצרת וברמת דיוק שוויצרית. זהו פתרון קל, אמין ונוח למי שנחוץ לו לדעת את נתוני מזג האוויר בכל מקום ובכל רגע. זו יכולה להיות גם מתנה מקורית לחובבי גדג´טים מושבעים.


קבוצת סיון - מיתוג | מיתוג באינטרנט